http://galerie.sonymania.cz/albums/userpics/10001/normal_DSC02092.JPGlink
http://galerie.sonymania.cz/galerie/albums/userpics/10001/Titanium_L-500x500.jpglink
http://galerie.sonymania.cz/galerie/albums/userpics/10001/normal_DSC02318.JPGlink
http://galerie.sonymania.cz/galerie/albums/userpics/10001/img_asp.jpglink
http://galerie.sonymania.cz/albums/userpics/10001/normal_DSC00011.JPGlink
0 1 2 3 4
Progress bar
  
<<
galerie SM
galerie SM
galerie SM
galerie SM
>>
A+ A A-

Návod: Jak nahrát CyanogenMod do Sony Ericssonu

13. 10. 2011 -  Martin Vagner -  27 komentářů -  Návody - Tisk  - 42964 shlédnutí

Přináším jednoduchý složitý návod jak odemknout bootloader a následně nahrát neoficiální ROM do Xperiíí s operačním systémem Android. Jen prosím pro zkušenější uživatele.

  Postup jak nahrát neoficiální ROM nakonec není až tak složitý, ale vždy pamatujte, že všechny podobné operace provádíte na vlastní riziko a jen vy sami si ručíte za případné poškození telefonu.

Jako první je třeba odemknout bootloader, následně upravit kernel

 

Postup je následující:

 

1. Stáhněte si následující zip soubor, v počítači si jej rozbalte do nějaké předem připravení složky: http://www.sonymania.cz/download.php?soubor=6

        2. Pro odemknutí bootloaderu budete potřebovat vygenerovat kód: Takže navštivte tuto stránku: http://unlockbootloader.sonyericsson.com/instructions a  dole potvrďte tlačítko Continue a zadejte IMEI svého telefonu. Zde pozor, platí první 14 číslic, poslední číslo nezadávat. Následně je třeba vyplnit e-mail a jméno, ale to si lze i klidně vymyslet, není to důležité. Následně na vás vyskočí kód, který je třeba si uložit.

 

 

 

3. Následně vypněte telefon,a při současném držení tlačítka Menu(to platí pro většiny modelů, ale pozor třeba u modelu Xperia mini pro je to vrchní tlačítko hlasitosti, u modelu play zase tlačítko hledání) připojte telefon kabelem k počítači. Následovat by mělo hledání driverů, ale každopádněmusí svítit dioda modře, to je známka, že držíme správné tlačítko. Ovladače se automaticky na 90% nezadaří nainstalovat, takže ručně využijeme složku drivers ve staženém zip souboru.

 

4. V počítači otevřeme složku fastboot, nepoužívat ale například Total commander. Je třeba přímo přes Windows najet do této složky a zde podržet klávesu Shift a kliknout pravým tlačítkem myši a vybrat položku spustit příkazový řádek.

 

 

 

 

 

5. Nyní zadejeme fastboot.exe -i 0x0fce getvar version a potvrdit Enter.

 

6. V případě, že drivery jsou OK tak se telefon ,,chytne'', dojde k připojení telefonu. Že se tak nestalo poznáte hláškou waiting device. Pokud visí tahle hláška, tak ovladače nejsou korektně nainstalované. Jakmile však proběhne číselná kombinace, tak jsem před posledním krokem odemčení bootlaoaderu.

 

 

 

7. Nyní zadáme fastboot.exe -i 0x0fce oem unlock 0xčíslo, kde místo číslo nahradíme vygenerovaným kódem ze stránek SE a opět Enter.

 

8. Proces odemknutí bootloaderu je rychlý, trvá pár sekund a na displeji se vám objeví, že je vše hotovo.

 

9. Nyní vám telefon bude fungovat korektně dál, nic se neděje, vše je defacto stejné jako před odemčením.

 

 10. Nyní stáhneme samotnou ROM CyanogedMod 7 pro daný model:

 

- Xperia Mini pro - kódové označení Mango - download

- Xperia Mini -  kódové označení Smultron - download

- Xperia neo -  kódové označení Hallon - download

- Xperia play - kódové označení Zeus - download

- Xperia ray - kódové označení Urushi - download

- Xperia X8 - kódové označení Shakira - download

- Xperia X10 Mini pro - kódové označení Mimmi - download

 

11. Ze staženého archivu nyní budeme potřebovat soubor boot.img. Ten je zabalený spolu s ROM v zip balíčku. Tento soubor překopírujeme do složky fastboot.

 

13. Opět zopakujeme postup z bodů 3 a 4, tedy připojení telefonu a otevření příkazového řádku.

 

13. V příkazovém řádku zadáme fastboot flash boot boot.img a stiskneme Enter. Pokud je vše v pořádku, tak dojde k přehrátí(opět poznáme dle nabídky, která naskočí a potvrá přehrátí) a následně bude možné po spuštění telefonu otevřít recovery menu pro nahrátí aktuální ROM CM7.

 

 

 

14. Nyní spustíme telefon a  překopírujeme danou zabalenou ROM do rootu vaší paměťové karty - to lze provést ale již předtím, tedy ihned po stažení ROM. Nezapomeňtě však na Gapps, tedy sestavu Google aplikaci. Samotné Gaaps pro CM7 stáhnete ZDE. Také zabalené přepokírovat na kartu.

 

15. Po dalším vypnutí a následném startu je třeba pomale mačkat startovací tlačítko. Ale to platí spíše pro starší verze, ty novější používají stisky tlačítka bočních kláves. Bohužel tohle se liší model od modelu a tak je třeba to vyzkoušet, aby recovery menu naskočilo.

 

16. Jakmile naběhne recovery menu, tak doporučuji provést wipe data/ factory reset a následně nahrát danou ROM pomocí položky install zip from sdcard. Stejný postup následně i s Gapps. Nyní provedeme Reboot system a po restartu necháme spustit telefon. Prvná spuštění bude delší, ale následně naběhne CyanogenMod ROM.

 

Při nahrávání jsem zaznamenal několik problémů, když jsem neprovedl wipe factory reset, tak se sice ROM nahrála, nicméně telefon se po zobrazení loga CM ihned restartovat.

Také jsem řešil problém s boot.img, pro svoji Xperii mini pro jsem musel použít jinou alternativní, pomocí které jsem nahrával.

 

Jinak ale nyní už mi vše chodí, až na pár mušek ohledně hardwarové klávesnice, ale o tom zase třeba příště.

 

Opakuji, ale ještě jednou tento návod je složitý a autor neručí za škody, které si s telefonem způsobíte. A ještě jedna věc, odemknutým bootloaderem sice ztrácíte záruku, ale je samozřejmě možné jej zase uzamčít, takže vlastně o nic nejde.

 

 

 

 

Poslední aktualizace: 13. 10. 2011

[Akt. známka: 1,20 / Počet hlasů: 10] 1 2 3 4 5


                   
      Doporučit článek e-mailemFatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_escape_string() in /data/www/13011/sonymania_cz/view.php:278 Stack trace: #0 /data/www/13011/sonymania_cz/image/freestyle2006/cla_press.php(202): ZobrazKoKom('2011100008') #1 /data/www/13011/sonymania_cz/view.php(154): include_once('/data/www/13011...') #2 {main} thrown in /data/www/13011/sonymania_cz/view.php on line 278